Ilktas Exclusive / About Us
Dünden bugüne, hep ileriye...

Dünyada ve ülkemizde yapı üretim sektöründe hızlı bir değişim yaşanmaktadır. İnşaat yapım şekilleri ile birlikte iş yönetim biçimi de hızla farklılaşmaktadır. Yapı ürünleri de tüketicinin talepleri doğrultusunda çok çeşitliliğe ve kişiye özel çözümlere doğru ilerlemektedir.

Bu hızlı değişim şirket olarak bizleri farklı bir iş yapış şekline doğru yönlendirmiştir. Eski üretim alışkanlıklarımızı kısmen bazı noktalarda da tamamen   bırakmamız gerektiği düşüncesiyle sürekli sistemimizi yenilemekteyiz.

Kalitenin önündeki en önemli engelin zaman baskısı olduğunu tespit eden planlama departmanımız toplam kalite yönetimini (Total Quality Management) yaptığımız tüm inşaat uygulamalarında kullanmaktadır. Böylece zamanında, ekonomik ve kaliteli yapı üretim hedefimizi sürekli yukarılara taşımaktayız.

Sosyal sorumluluklarının da bilinciyle şirketimiz, şehirlerin kentsel dönüşüm projelerine destek vermekte ve bununla ilgili yerel idarelerin de katılımıyla verilen seminerlere, yapılan yenileme çabalarına katkıda bulunmaktadır. İş gören ve  yönetici kadrolarımıza sürekli uygulamaya yönelik  eğitim seminerleri verilmektedir.

Yönetim olarak ''Değişmeyen tek şeyin değişim ve gelişim'' olduğu bilincinden hareketle 1968 'de kurulan şirketimiz sektöründe 40 yılı aşan tecrübesiyle dinamik, yeni teknolojilere hızla adapte olabilen esnek yapısıyla, nitelikli kadrolarıyla sektörde hak ettiği yeri almıştır.

Çizgimizi her zaman bu koordinatlara oturtarak ve alanımızda ilkleri uygulayarak emin adımlarla durmadan yorulmadan yolumuzda ilerlemeye devam edeceğiz.

Esenlik dileklerimle

Merih İlk
Yönetim Kurulu Başkanı
İnşaat Mühendisi

Şirketimizin Kurucusu: İnşaat Yüksek Mühendisi, Ferhat İLK (1942 – 1990)

İlk, orta ve lise öğrenimini doğduğu şehir olan Niğde’de tamamlayan Ferhat İLK, üniversite eğitimine İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde devam etti. Aynı Üniversite de Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra, teziyle ilgili araştırmalar yapmak üzere Almanya’da bulundu. D.S.İ ve birçok kamu kuruluşunda üst düzey yönetici olarak görev aldı. 1968 yılında Ankara’da şirketimizin kuruluşunu gerçekleştirdi. Ankara, Uşak ve Niğde’de birçok devlet projesinin inşaatını yaptı. 1974’te Ege Bölgesinde inşaat faaliyetlerine devam etti. Konut yapı kooperatifi inşaatları, özel inşaatlar ve kendi yatırımlarıyla yürüttüğü 60’ın üzerinde proje yapmıştır. 1990 yılında aramızdan ayrılan kurucumuz, Ferhat İLK, evli ve 3 çocuk babasıydı.

Şirketimizin Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü: İnşaat Mühendisi, Ömer Merih İLK

1970 yılında Ankara’da doğan Ömer Merih İLK, ilk, orta ve lise eğitimini Kuşadası’nda tamamladı. Üniversite eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesinde tamamladıktan sonra 1991 yılında şirketin ortağı olarak farklı yönetim kademelerinde çalıştı. 1998 yılında kurduğu kendi şirketi olan İLKTAŞ’ın yönetim kurulu başkanı olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Başkanlığı süresince 30’un üzerinde proje tamamlanmıştır. Uluslararası tecrübe ve yönetim anlayışıyla şirketin ilerleyişinde etkin rol almıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Mimar: Özgür Yıldırım

1986 yılında Aydın, Söke'de dodu. İlk, orta ve lise öğrenimini Söke'de tamamladı. Burslu olarak eğitim gördüğü Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nde Mimarlık bölümünü bitirdi. Villa, apartman ve Otel projelerine imza atmıştır. Mesleki Bilgisayar programlarında üstün Başarı sertifikaları vardır.

Yönetici Asistanı, Finans ve Muhasebe Müdürü: Yeşim Aydoğan

Aydın Osman Gazi Ticaret Meslek lisesini bitirdi ve Akbank Aydın şubesinde 2 yıl stajını tamamladı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde öğretim gördü. Satışın Yeni Psikolojisi (Bryan Tracy), Müşteri Odaklı Satış, Zaman Yönetimi gibi birçok seminere katılmıştır.2003’ten beri İLKTAŞ’ta yönetici asistanı olarak çalışmaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.

BASINDA İLKTAS
ilktas_meeting ilktas
ViaPark Residence
ÖZEL SERVİSLER
ÖZEL KOLLEKSİYON